Okradanie lasów komunalnych za zgodą urzędu miasta Gdyni? (przypadek drugi) Drukuj Wyślij znajomemu

    Jesienią 2006 roku, otrzymałem alarmujący telefon z dzielnicy Działki Leśne. Wypisz wymaluj – identyczne wydarzenie, jak opisane wcześniej. Tym razem jednak mieszkańcy zabezpieczyli dowody.

    Kilka z nich publikujemy...

   Jeszcze jako radny dzielnicy, złożyłem w tej sprawie doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci z komisariatu Wzg. Św. Maksymiliana zebrali dowody (były wezwania na przesłuchiwania, protokoły) i przekazali wszystko do komisariatu właściwego ze względu na miejsce przestępstwa (dla dzielnicy Działki Lesne to komisariat przy ul Portowej).

Image
Akcja
 

Image
Drewno na przyczepę...
 

Image

 

.  ...

    Jednak nic z tego. Zadziałały telefony (od kogo do kogo?)

    Dnia 27 grudnia 2006 r, otrzymałem krótkie zawiadomienie na karteluszku 9x12 cm (formatu pokwitowania wysyłki listu poleconego na poczcie) z informacją o tym, że  postanowieniem prokuratora (bez nazwiska) umorzono dochodzenie "wobec stwierdzenia iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego" w sprawie "dokonanego przywłaszczenia i wyrębu drewna w dniu 12.10.06 w Gdyni ul Karpacka na szkodę Urzędu Miasta Gdyni tj o czyn z art 290 par1 KK". Podpisała sekretarka.         Jak dowiedziałem się wówczas w prokuraturze, ani ja, ani nikt z mieszkańców którzy zebrali dowody przestępstwa nie mogą złożyć zażalenia na to postanowienie gdyż... nie są stroną postępowania. Pani prokurator pouczyła mnie, że stroną postępowania jest miasto Gdynia – właściciel lasów komunalnych - ale nie składa on zazalenia na to postanowienie (!).

    A oto co pozostało w lesie przy ul. Karpackiej po tej szybkiej akcji sfotografowanej przez oburzonych mieszkańców dzielnicy...

Image
Kikuty zdrowych pni...
 

Image
Jeszcze jeden...
 

Image
Sprzątaniem obciętych gałęzi nie zawracano sobie głowy...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

Image
Bez komentarza...
 

     A więc, wynika z tego, że właściciel lasów komunalnych reprezentowany przez urząd miasta nie czuje się poszkodowany, zgadza się na to przestępstwo, bo zażalenia nie złożył. A prokuratura gdyńska po raz kolejny nie znalazła znamion przestępstwa...

 
następny artykuł »