Uwagi nt zabudowy Śródmieścia Drukuj Wyślij znajomemu

Witam,
Polecam artykuł w dzisiejszym Dzienniku Bałtyckim  w Trójmieście str.13  pt. "Auta w podziemiu". Nie wiem na ile są prawdziwe zawarte tam informacje ale w perspektywie szykuje się niezły horror dla mieszkańców śródmieścia, który trwa już 3 l-4 lata (po otwarciu Trasy Kwiatkowskiego nic się nie zmieniło) .Jest tam następujący tekst związany z pomnikiem Harcerzy
"Miasto zgadza się jednocześnie na rozbudowę Domu Marynarza  ale oczywiście pod warunkiem zapewnienia nowych miejsc parkingowych. Takie same obwarowania czekają inwestorów chcących rozbudować hotel Gdynia oraz budować nowe hotele na dawnych terenach spółki WTC, koło Sea Towers i Polanki Redłowskiej. Duże kompleksy mieszkaniowo-handlowe są planowane lub już realizowane przy placu Kaszubskim, ul. Węglowj, na części placu Tajnego Hufca Harcerzy, u zbiegu ul. Władysława IVi Armii Krajowej, na skrzyżowaniu ul.Świętojańskij i 10 Lutego."

Nowe rozwiązania to parkingi podziemne, czyli jeszcze większa liczaba przejeżdzających po śródmieściu samochodów, (większa kasa dla miasta ale kosztem mieszkańców śródmieścia, zieleni ; zastanawiam się dlaczego nie bierze się wzorców rozwiązań z Wiednia, Paryża,  Berlina itp gdzie śródmieścia są chronione i wycisza się ruch a u nas wręcz przeciwnie niszczy się wpisane do zabytków śródmieście i ludzi tam mieszkających i przyjeżdzajacych odpocząć. Obecnie to jest jeden plac budowy, samochody ciężarowe niszcza nasze mieszkania, zdrowie, niszczone sa naturalne tereny zielone, po wybudowaniu inwestycji zieleń  będzie w doniczkach.(tak nowocześnnie)  Mamy mapę hałasu proszę spojrzeć w śródmieściu przekroczony jest dopuszony prawem poziom hałasu,prawie na wszystkch ulicach ale nikt na to nie zwraca uwagi.. Za to deweloperzy mamią ludzi ciszą i spokojem na obrzeżach miasta.  Po co wydano 1 mln zł na mapę komu ona służy?????? To nasze pieniądze zostały na nią wydane i nic z tego nie wynika????
pozdrawiam
mieszkanka 3 Maja

Krystyna S. (nazwisko i adres do wiadomości SGSOS)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »